BITCOIN WĄSKO UCIEKA PRZED SPRZEDAŻĄ PO APROBACIE DRUCKENMILLERA

Niedźwiedzi zamach stanu na rynku Bitcoinów w ten poniedziałek spotkał się z silną byczą obroną pod wpływem miliardera.

Flagowa krypto waluta odbiła się skromnie po próbie sprzedaży, która rozbiła cenę z 15.856 dolarów do 14.817 dolarów. Wkraczając w azjatyckie godziny wtorkowej sesji giełdowej, BTC/USD odzyskały część swoich strat, ustalając wysokość intraday na poziomie 15.459 dolarów.

ROZMOWY WHALE

Para natychmiast wycofała się z krótkotrwałego trendu spadkowego po tym, jak Stanley Druckenmiller, dyrektor generalny Duquesne Family Office, pochwalił Bitcoina podczas wywiadu dla CNBC „The Exchange“. Określił krypto walutę jako aktywo o dużej wartości, które cieszyło się dużym zainteresowaniem w ciągu tysiącleci.

„Istnieje od 13 lat [korekta: 12], a z każdym mijającym dniem zyskuje większą stabilizację“, dodał pan Druckenmiller.

Jego zeznanie przyszło, gdy Bitcoin handlował niżej. Waluta kryptokurczliwa spadła w poniedziałek po sukcesie próby szczepionki COVID-19 firmy Pfizer, która ożywiła nadzieje na konkretne, globalne ożywienie gospodarcze. Pozwoliło to inwestorom ponownie przemyśleć potrzebę wprowadzenia większej liczby pakietów stymulacyjnych, a co za tym idzie, kłopotów z literowaniem aktywów antyinflacyjnych.

Ale pan Druckenmiller wykazał się długotrwałym, byczym upodobaniem do bezpiecznych schronisk, takich jak złoto i Bitcoin. Miliarder przyznał się do CNBC, że posiada teraz kilka jednostek kryptograficznych, dodając, że wierzy, iż jego zakład o młode aktywa „zadziała lepiej“ niż jego zakład o tradycyjne, konkurencyjne złoto.

„Bitcoin jest bardziej niepłynny i ma do tego dużo więcej bety“, stwierdził pan Druckenmiller.

TREND BYKÓW DO PRZODU

Ignorując perspektywę szczepionki COVID-19, pan Druckenmiller zauważył, że światowe banki centralne stworzyły już podłoże dla kolejnego rajdu cenowego Bitcoin’a poprzez jego masowe środki stymulacyjne. Dodał, że ze względu na ekspansywną politykę Rezerwy Federalnej USA, inflacja może wzrosnąć w ciągu najbliższych 5-6 lat.

Utrzyma to inwestorów przyklejonych do aktywów zabezpieczających, takich jak Bitcoin i Gold.

Jerome Powell, przewodniczący Rezerwy Federalnej, powiedział w czwartek w zeszłym tygodniu, że jego biuro utrzyma stopy procentowe na poziomie bliskim zeru, kupując rządowy dług na czas nieokreślony.

Jak dotąd, jego polityka walki z pandemią zawirowań gospodarczych doprowadziła do tego, że długoletnie Skarby Państwa stały się terytorium o ujemnych wynikach (rekord 17,03 bilionów dolarów, według Bloomberga). Jego zdolność do generowania ujemnych zysków wyparła kapitał inwestorów z rynku długu na bardziej ryzykowny.

Ta migracja pieniądza pomogła Bitcoinowi osiągnąć 100-procentowy zysk w 2020 roku. Posunięcie to przyniosło również korzyści dla akcji (nawet tych o słabych i niejasnych prognozach) i złota.

„Tak długo, jak Bitcoin utrzyma się na poziomie powyżej 14 000 dolarów, a Ethereum na poziomie powyżej 400 dolarów, te krypto-waluty będą prawdopodobnie nadal miały tendencję wzrostową“, powiedział Konstantin Anissimov, dyrektor wykonawczy CEX.IO, w oświadczeniu e-mailowym Bitcoinista.

„W przeciwnym razie może się pojawić okres naprawczy, w którym BTC może powrócić do 12 000 $, a ETH do 320 $. Niezależnie od tego, ogólne perspektywy sprzyjają obecnie bykom“, dodał.