„Gliniarze wygrali“ – klastry wielorybów wskazują na odzyskanie Bitcoina

Klastry wielorybów potwierdzają, że Bitcoin początkowo pozostanie w trendzie wzrostowym.

Tak zwane „klastry wielorybów“ mogą wskazywać na krótkotrwałe ożywienie na Bitcoin (BTC), przy czym wiodąca na rynku waluta kryptograficzna najwyraźniej ustabilizowała się powyżej 10 700 USD. W ciągu ostatnich dwóch dni kurs wymiany Bitcoinów wzrósł o 6%, z 10 135 dolarów do 10 755 dolarów.

Owe „klastry wielorybów“ tworzą się wówczas, gdy główni inwestorzy, znani również jako „wieloryby“, nie sprzedają swoich nagromadzonych aktywów kryptograficznych przez dłuższy okres czasu. Często wskazuje to na to, że główni inwestorzy zakładają, że w najbliższej przyszłości cena ponownie wzrośnie.

Godzinowa mapa klastrów wielorybów Bitcoinów

Badacze rynku kryptograficznego z firmy Whalemap, specjalizującej się w działalności „wielorybów“, zidentyfikowali klastry wielorybów na poziomie odpowiednio 10 407 USD, 10 570 USD i 10 667 USD. Przynajmniej w krótkim okresie czasu, te marki powinny służyć jako wsparcie, tak długo jak Bitcoin jest w stanie utrzymać się powyżej 10 700 dolarów.
Bitcoin z nowym optymizmem

Według analityków Whalemap, Bitcoin pozostanie w trendzie wzrostowym tak długo, jak długo będzie można bronić znaku 10.407 dolarów.

Badacze rynku wnioskują z tego, że „byki wygrały“. W ten sposób ostatnie ożywienie może zostać na razie przekształcone w trend wzrostowy. W tym celu analitycy wyjaśniają:

„Wygląda na to, że byki wygrały. Na minusie znajduje się kilka podpór o wartości 10 407, 10 570 i 10 500 USD. Cena nie powinna spaść poniżej 10.407 dolarów, aby utrzymać się na plusie.

Ciekawym przypisem aktualnej wspinaczki Bitcoina jest to, że krypto waluta powoli oddziela się od złota. Podczas gdy złoto straciło 0,32% w ciągu ostatnich 24 godzin, BTC wzrosło w międzyczasie o ponad $10.700.

Statystyk Willy Woo postrzega to oddzielenie jako wskazówkę do niezależności i siły Bitcoina, pisze:

„Bitcoin wkrótce odłączy się od tradycyjnych produktów finansowych, głównie dzięki przyjęciu w formie krzywej S (podobnej do uruchamiania przedsiębiorstwa), a nie dzięki funkcji zabezpieczenia dla inwestorów“.

Tak więc, oprócz pozytywnych danych technicznych wspierających trend wzrostowy dla Bitcoinu, podstawy dają również powody do optymizmu.

Chociaż badacze rynku Glassnode’a poinformowali na początku tego tygodnia, że liczba małych portfeli Bitcoinów gwałtownie spadła we wrześniu, nie jest to powód do obaw. W tym celu, wyjaśnili:

„Spadek liczby adresów Bitcoinów posiadających mniej niż 1 BTC nie jest powodem do obaw i nie ma wpływu na podstawy“. Dzieje się tak po prostu dlatego, że centrala kryptograficzna posprzątała swój własny bałagan i w tym procesie połączyła kilka małych adresów w jeden duży“.

Dokąd zmierzamy w najbliższym czasie?

Tymczasem kryptohandlowiec Edward Morra uważa, że Bitcoin musi skonsolidować się powyżej 10 830 USD, aby utrzymać tendencję wzrostową.

Jeśli jednak BTC nie powiedzie się przy kursie 10.830 USD, a następnie spadnie poniżej 10.500 USD, wiodąca na rynku waluta kryptograficzna może pozostać w przedziale cenowym 9.800 – 10.830 USD przez dłuższy okres czasu, według Morry. Zgodnie z tym pisze:

„Poniżej dziennego oporu, powyżej dziennego oporu, więc nadal jesteśmy w ruchu bocznym. Cena wynosi 10.830 USD. Jeśli uda się go złamać, najprawdopodobniej zostanie przeprowadzony ponowny test dziennego oporu w wysokości 11 200 dolarów. Nie interesuje mnie odcięty ruch na boki, ale poczekaj, aż wróci w jednym kierunku. Zakres wsparcia waha się od $9,800 do $10,100.“