Raport Bank of Canada sugeruje złe wiadomości dla BTC

Kryptoewaluta cieszy się coraz większą popularnością wśród traderów i inwestorów, ale według nowego raportu wydanego przez Bank Kanady, większość osób posiadających kryptoewalutę tak naprawdę jej nie rozumie i po prostu angażuje się jako sposób na uczestniczenie w danym trendzie.

Bank of Canada: Osoby z analfabetyzmem finansowym są skłonne zaangażować się w BTC

W sprawozdaniu stwierdza się, że osoby, które są analfabetami finansowymi, mają znacznie większe szanse na posiadanie kryptorej waluty niż te, które inwestowały lub handlowały przez długi czas. Opublikowany pod koniec sierpnia bank mówi, że nadszedł czas, aby ludzie przenieśli swoją edukację finansową na nowy poziom, zanim po prostu wskoczą do nowego miejsca handlu.

Aby zebrać wyniki, Bank Kanady wykorzystał tzw. Cash Alternative Study. Naukowcy biorący udział w pisaniu raportu stwierdzają w nim, że około 47 procent Kanadyjczyków – prawie połowa kraju – jest wysoce analfabetami finansowymi. Około 35 procent jest w środku, a kolejne 18 procent posiada pewną wiedzę finansową. Szacuje się, że tylko około czterech procent Kanadyjczyków należy do sektora „wysoko wykwalifikowanych finansowo“.

Oto prawdziwy klinicysta. Badanie miało miejsce w okresie od sierpnia do września 2019 roku, a więc mniej więcej rok temu. Respondenci wzięli udział w ankiecie i odpowiedzieli na pytania dotyczące wykorzystania przez nich gotówki i przyjęcia cyfrowych środków płatniczych. Rozmawiali także o tym, co mogłoby się potencjalnie wydarzyć w przypadku całkowitego zniknięcia walut papierowych lub fiatowych.

Fakt, że badanie miało miejsce rok temu i dopiero teraz jest publikowane, pozostawia wiele do życzenia i możliwe, że bank pozostawia wiele nowych informacji. Danych, które mogłyby potencjalnie obalić jego obecne teorie. Na przykład, sugeruje się, że inwestorzy instytucjonalni znacznie bardziej angażują się w przestrzeń kryptońską. Firmy takie jak Grayscale, na przykład, zgłaszają inwestycje BTC na miliard dolarów w drugim kwartale.

Oznacza to, że co miesiąc przez okres trzech miesięcy klienci handlowali bitcoinami o wartości ponad 300 milionów dolarów. Ponadto, firmy takie jak MicroStrategy zainwestowały ponad 400 milionów dolarów w Bitcoin i crypto tylko w ciągu ostatnich kilku tygodni nie w celach spekulacyjnych, ale dlatego, że firma widzi Bitcoin o wiele bardziej stabilny niż gotówka lub inne aktywa.

Niektóre brakujące dane?

Inwestorzy instytucjonalni są od dawna uważani za profesjonalnych handlowców, więc pomysł, że ci klienci będą inwestować w Bitcoin, ponieważ nie wiedzą, co robią, jest trochę niedorzeczny. Ponadto, są to duże kwoty, których jesteśmy świadkami, co sugeruje, że instytucje mają silne wyobrażenie nie tylko o wielkości i zakresie przestrzeni kryptońskiej teraz, ale o tym, jak duża będzie ona w przyszłości.

Dobra wiadomość o sprawozdaniu jest taka, że sugeruje ono, iż krypto staje się znacznie bardziej popularne. Dokument ten sugeruje, że około 84 procent Kanadyjczyków ma pewną znajomość walut cyfrowych.