Złoto vs Bitcoin długoterminowo: Eksperci się wypowiadają

Złoto vs Bitcoin długoterminowo: Eksperci się wypowiadają

  • Złoto jest uważane za stabilny magazyn wartości.
  • Bitcoin jest zmienny, ale oferuje więcej przypadków użycia niż złoto.
  • Zabezpieczenie zarówno w złoto jak i BTC może zaoferować lepszą dywersyfikację.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujące standardy przejrzystości.

Bitcoin i złoto wyraźnie stają się konkurentami w walce o uwagę inwestorów. Złoto króluje, jeśli chodzi o przechowywanie wartości. Bitcoin pozostaje bardziej ryzykownym, ale Crypto Bank bardziej opłacalnym cyfrowym start-upem. Oto, co osoby z branży mają do powiedzenia na temat tych dwóch klas aktywów.

Złoto pozostaje standardem branżowym dla przechowywania wartości. Jednak bardziej wszechstronne aktywa cyfrowe zyskują przewagę nad złotem. Bitcoin odnotował wzrost popularności w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Inwestorzy rozważają teraz posiadanie Bitcoina przez następne dziesięć lat. Jest to niezwykle szybkie dojrzewanie: zaledwie dziesięć lat temu Bitcoin nie zostałby nawet wspomniany jako porównanie do złota.

Eksperci branżowi dla obu dali Business Insider swoje opinie na temat tego, dlaczego będą trzymać złoto lub Bitcoin przez następne dziesięć lat.

Złoto kontra Bitcoin

Złoto istnieje od większej ilości lat, niż chcielibyśmy policzyć. Jego konkurent jest na scenie dopiero od nieco ponad dziesięciu lat. W ciągu tej dekady Bitcoin wspiął się z zaledwie centów do ponad 56 000 dolarów za Bitcoin.

Cyfrowe aktywo jest teraz droższe niż uncja złota, która obecnie kosztuje $1791. Zasadniczo, jeden Bitcoin może kupić prawie jeden kilogram metalu. Bitcoin niedawno przełamał barierę 1 biliona dolarów i w przyszłości może być całkiem łatwy do zaatakowania złota.

Dywersyfikacja jest głównym powodem dla inwestorów i graczy branżowych, aby rozważyć umieszczenie swoich pieniędzy w cyfrowej walucie. Maksymaliści złota wierzą jednak, że Bitcoin jest albo tylko modą, albo zmiennym cyfrowym aktywem spekulacyjnym, które nie trzyma dobrze wartości.

Przejdź na złoto

Były główny ekonomista i strateg Merrill Lynch David Rosenberg uważa, że złoto jest lepszym wyborem. Strateg wyjaśnia, że złoto ma tysiące lat danych historycznych, aby pokazać, że jest sprawdzonym magazynem wartości. Rosenberg wspomina również, że zmienność Bitcoina jest pięć razy większa niż złota. Dalej stwierdza: „Dzień, w którym królowa Elżbieta wymieni pięć funtów złota w swojej koronie na kryptowaluty, będzie dniem, w którym zmienię kurs“.

Udowodnione osiągnięcia złota i srebra czynią je pożądanymi aktywami do długoterminowego posiadania. Phil Baker, prezes i dyrektor generalny Hecla Mining Company, uważa, że kryptowaluty różnią się zasadniczo od metali szlachetnych i że wszystko, co zrobią kryptowaluty, to podniesienie wartości metali.

Sylvia Carrasco uważa, że zdolność Bitcoina do utrzymania swojej wartości w długim okresie jest wysoce wątpliwa. Założyciel Goldex powtarza również, że metal szlachetny jest bezpiecznym aktywem z wyboru. Wyjaśnia, że cały szum wokół nowego dzieciaka na rynku nie oznacza, że zje on udział złota w rynku.

Strateg inwestycyjny w Glenmede Michael Reynolds uważa, że Bitcoin jest bardziej zbliżony do aktywów kapitałowych niż złoto. Reynolds wyjaśnia, że popyt na Bitcoin „może być ponad jego narty w stosunku do prawdopodobieństwa wyrzeźbienia znaczącego ekonomicznego lub finansowego przypadku użycia“.

Po raz kolejny Robert Minter z Aberdeen Standard Investments przywołuje historię złota jako budulca globalnego pieniądza od ponad 5 tysięcy lat. Minter nazywa kryptowaluty słabym substytutem monetarnym, odnosząc to przede wszystkim do zmienności Bitcoina.

Powrót Bitcoina

Anthony Pompliano z Morgan Creek Digital Assets wyjaśnia, że Bitcoin jest 100x lepszym rozwiązaniem niż złoto jako magazyn wartości. Bitcoinowy maksymalista wyjaśnia, że Bitcoin prawdopodobnie będzie kontynuował wzrost ceny umacniając się w stosunku do dolara amerykańskiego. Pompliano wierzy, że złoto zostanie wyprzedzone przez Bitcoin’s market cap już w 2030 roku. Pompliano stwierdza dalej: „Nie posiadam złota i mam materialny procent mojej wartości netto zainwestowany w Bitcoin“.

Pavel Matveev, dyrektor generalny Wirex, przyznaje, że hossa zyskała ogromną uwagę na rynku. Matveev uważa, że złoto i BTC są zupełnie inne i że złoto ma jedynie cel obronny, którym jest przechowywanie wartości. Bitcoin, zamiast tego, oferuje kilka przypadków użycia, w tym łatwość wymiany.

JP Thierot z Uphold również uważa, że przypadki użycia cyfrowych aktywów czynią je atrakcyjną opcją. Po raz kolejny wspomina się o przechowywaniu wartości metali szlachetnych. Thierot twierdzi, że impet wzrostowy Bitcoina może spowodować jego wzrost w ciągu następnej dekady, gdy cena nadal będzie się wspinać. „Bitcoin jest również skończony, w przeciwieństwie do złota. Żaden wzrost popytu nie może tego zmienić. Istnieje zerowa elastyczność.“